Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bëjnë paqe?/ Iliri dhe Donaldi bisedojnë si asnjëherë më parë: Me gjithë të metat që ke, je djalë… (VIDEO)

640-0-61ea89650965f

Prej disa ditësh, Einxhel, Beatrix dhe Donald po përjetojnë ethet e nominimit. Gjatë spektaklit të mbrëmjes së sotme, njëri prej banorëve do të lërë përfundimisht shtëpinë e “Big Brother VIP”.

Mbrëmjen e djeshme, teksa Iliri dhe Donaldi ndodheshin jashtë në oborr, kanë biseduar pikërisht se kush mund të eliminohet sonte. Aktori i humorit ka pyetur balerinin se kush mendon se do të lërë shtëpinë dhe ai ka mbetur i habitur nga përgjigja e tij.

“Nuk besoj që ti del. Ti jo njëherë. I duhesh kësaj shtëpie. Me të gjitha të metat që ke, je çun i dashur”, ka thënë balerini.

Biseda:

Donaldi: Kush mendon se del ti?
Iliri: Ti jo njëherë
Donaldi: Ishalla Ilir
Iliri: I duhesh kësaj shtëpie
Donaldi: E di sa jam lodhur. Jam lodhur moj motër, do më vinte keq, por që prapë nuk do më vinte mirë të ikte Trixa
Iliri: Jo se del Einxhel, do ishte bukur
Donaldi: Do dalë ose unë ose Trixa
Iliri: Ti nuk del njëherë
Donaldi: Se di
Iliri: Ti me gjithë të metat që ke, je çun i dashur. Kjo është e vërtetë
Donaldi: Ti ke pirë gjë?
Iliri: Jo ore nuk kam pirë
Donaldi: Po të pyes, a i ke pirë ato të detox-it?
Iliri: Po, ato i thaj që në mëngjes
Donaldi: Se unë po pi raki
Iliri: Rakinë qerrata e merr vetëm për vete
Donaldi: Si vetëm për vete?
Iliri: S’ia mbush shoqërisë
Donaldi: Kujt t’ia mbush?
Iliri: Shoqërisë
Donaldi: Të mos thuash faleminderit
Iliri: Po ta them edhe faleminderit, ça problemi ka
Donaldi: Mirë se unë po i thosha Beniadës e bukura do ishte të vinte Iliri këtu, se ta tha Trixa, se erdhe vetë, nuk e di. Po ke ardhë vetë, je ok
Iliri: Trixës unë i thashë çoji paketën Donaldit
Donaldi: Patjetër
Iliri: Unë e shikoja që më shikoje nga larg
Donaldi: Po shikoja ato shapkat e Tani, nuk i ke pa sa të bukura i ka
Iliri: Unë shikimin tënd e pashë

Leave a comment