Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

‘Shyqyr që dole, mos rri si pulë e lagur’, Arbri ia thotë hapur Triksës: Nuk ke vrarë njeri

triks

Beatrix ishte e eleminuara e mbrëmjes së djeshme nga shtëpia e Big Brother. Në studio ajo dukej shumë e frikësuar nga bota jashtë dhe komentet që pret qoftë nga familja apo publiku.

Këtë gjë e vuri re edhe opinionisti Arbër Hajdari, i cili i tha Trixës që ishte një gjë e mirë që ajo doli nga shtëpia, pasi prej fillimit e ka ndrydhur veten nga frika se si do të dukej jashtë.

“Shyqyr që dole, për faktin kryesor se që prej fillimit ke qenë në siklet. Ke qenë me frikën se si do të shohin njerëzit jashtë, mos rri si pulë e lagur se nuk ke vrarë njeri. Nuk ke dalë nga burgu, nuk mendoj se ti ke vrarë njeri, gjatë gjithë kohës dukesh shumë në faj, të kam parë si një njeri që nuk ka frikë të tregojë ndjenjat e saj, çfarëdo që ti të bësh njerëzit në një mendje nuk arrin ti bësh.

Mos harro që të jetosh Triksa, nëse do merremi me njerëzit do të harrojmë të jetojmë jetën tonë. Dua të vlerësoj faktin që je njeri që nuk ke bërë thashetheme, mendoj se ke qenë një vajzë e sinqertë, nuk mund ta gjykosh kaq shumë veten, se çfarë mendojnë njerëzit për të, jeta është shumë e bukur Triksa. Familjarët ta kanë dhënë mbështetjen” iu drejtua ai Trixës duke u munduar ta çlirojë nga emocionet që kishte në studio.

Ndërkohë që këngëtarja vijoi duke thënë se ka pasur gjatë gjithë kohës frikën e familjes së saj, dhe atë që po ndodhte jashtë.

Leave a comment