Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bie nga çatia e ish-shkollës së tij për një selfie: Vdes 20-vjeçari

071024665-bc273842-3f0d-405c-b237-fdda29d25dbe

Një 20-vjeçar humbi jetën pasi ra nga çatia e ish-shkollës së tij, institutit “Gobetti Volta” në Firence.

Ngjarja e rëndë ndodhi mesnatën mes 22 dhe 23 janarit.

Viktima ishte ngjitur në strukturën e godines së institutit “Gobbeti Volta” bashkë me një shokun e tij.

Sipas rindërtimit të parë të ngjarjes të rinjte ndoshta kishin hipur në çatinë e shkolles për të bërë një selfie.

Shoku i Robertos dha deklaratën e tij për ngjarjen në polici, por pavarësisht shpjegimeve ende është e paqarta dinamika pasi gjithcka ka ndodhur në errësirë.

Ai e gjeti shokun e tij te rrezuar ne toke duke e derguar me shpejtesi ne spital, por Roberto nuk arriti ti mbijetoje demtimeve qe mori nga renia prej lartesise.

Leave a comment