Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Prokuroria nis hetimet ndaj kreut të FSHF, Armand Duka

1642778249_1642778197veliajduka-e1643014555320-752x417

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Organi i akuzës ka nisur hetimet pas referimit të bërë nga Policia e Shtetit, për veprat penale të “Shpërdorimit të Detyrës” dhe “Vjedhje duke shpërdorur detyrën”.

Referimi eshte bere qe ne muajin dhjetor. Prokuroria po kryen veprimet paraprake.

Një ditë më parë, ishte Bashkia e Tiranës, që në cilësinë e aksionerit të Klubit të Futbollit, kërkoi një hetim për shkelje dhe korrupsionin të Armando Dukës.

Related Posts

Leave a comment