Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Mot i ftohtë por me diell, ja si do të jenë temperaturat sot!

auto_30moti_shqip1604043189

Moti i keq me dëborë dhe temperatura të ulëta  ka goditur të gjithë Shqipërinë. Dita e nesërme pritet që të nisë me 3 gradë më shumë për tu rritur ende në vazhdim

Deri në fund të janarit do të ketë një rritje graduale të temperaturave. Shkurti vijon në vlerat tipike të muajti shkurt, nuk do të ketë ndonjë anomali.

Por gjatë 10 ditëshit të parë të shkurtit pritet një hyrje afatshkurtër të masave ajrore shumë të ftohta nga rrethi artik ku do të kemi 1 ose 2 ditë me temperatura shumë të ftohta, të ngjashme me këto të ditëve të fundit që kaluam.

Gjithashtu në ditët e para të shkurtit do të kemi reshje të dentura shiu, kryesisht në zonat e ulëta dhe ato bregdetare, ndërsa në zonat malorë nuk do të mungojnë as reshjet e borës.

Related Posts

Leave a comment