Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Fotot/ Berisha hyn në Kuvend, ja reagimet e deputetëve në sallë

-640-0-61f27ae0ebed4

Ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer në Parlament pas katër muajsh, duke paralajmëruar kështu nisjen e një beteje të fortë jo vetëm ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama, por edhe kundër kryedemokratit Lulzim Basha.

Pëpara se të hynte në sallë ai tha për mediat se ka qenë me popullin dhe ndaj ka munguar. “Kam munguar 4 muaj se isha në bisedë me demokratët. Në një farë mënyre ai ishte parlamenti më i madhërishëm në 30 vitet e fundit. Rikthehem në respekt të popullit. 4 muaj mungesë se për ata nuk meritojnë 4 minuta në sallë”, tha Berisha.

Po menjëherë sa ka hyrë në sallë Berisha është pritur nga deputetët Flamur Noka, ndërsa deputetja Albana Vokshi i ka hapur rrugën. Ndërsa në sallë ishte dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Fotot/ Berisha hyn në Kuvend, ja reagimet e deputetëve në

Fotot/ Berisha hyn në Kuvend, ja reagimet e deputetëve në

Fotot/ Berisha hyn në Kuvend, ja reagimet e deputetëve në

Leave a comment