Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperatura deri në -8°C, parashikimi i motit për sot: Shiu i le vendin kthjellimeve

10648E30-CBB4-4E19-8EBB-6C29205032A0

 

Orët e para të ditës do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat Jugure, ku do të krijojnë mundësi për reshje të pakta. Sipas MeteoAlb orët e mesditës do të përmirësojnë kushtet e motit edhe në këto zonat, duke bërë që në vijim Shqipëria të jetë në mbizotërimin e motit të qëndrueshëm.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes, por do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 11°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Republika e Kosovës në pjesën e parë të ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave. Por në pjesën e dytë të ditës parashikohet që gradualisht vranësirat të shtohen duke sjell reshje të pakta dëbore në Lindje dhe pjesërisht Qendër të territorit

Related Posts

Leave a comment