Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperaturat ulen ndjeshëm në mëngjes/ Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

moti-me-diell-vranesira

Vendi ynë mbetet me vranësira të shpeshta në pothuajse gjithë ditën. Sipas MeteoAlb, pritet që herë pas here të kemi zhvillim të përkohshëm të vranësirave, të cilat do të sjellin reshje të izoluara dhe të pakta shiu në ultësirën perëndimore.

Por në zonat malore do të kemi dëborë të paktë. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë

Related Posts

Leave a comment