Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Ndeshja e futbollit mund të kthehej në tragjedi, merret vendimi drastik

-800-0-1642c85c4617279ad0be17211d9ee7e4

Meksika përbëri lajm në të gjitha mediat botërore, kur në minutën e 63- të të ndeshjes mes Kueretaros dhe Atlasit tifozeritë pushtuan fushën në mënyrë të papritur për t’u ndeshur mes tyre.

Pamjet e frikshme dhe vandalizmat e përplasjeve sollën 22 të plagosur, mes të cilëve 9 në gjendje të rëndë dhe të transportuar në spital, në një situatë që ngjalli terror.

Related Posts

Leave a comment