Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i Motit/ Vranësira në të gjithë territorin, por temperaturat vijojnë të rriten

35FF4240-191A-4284-96B5-F09641934512

Dita e sotme pritet të karakterizohet nga një mot me vranësira, dhe në disa zona të Shqipërisë pritet të ketë edhe reshje shiu.

Kalimi i një sistemi frontal të enjten pasdite dhe të premten do të sjellë reshje shiu edhe në formën e shtrëngatave me rrufe kryesisht në veriperëndim, raporton Shërbimi Metereologjik Ushtarak.

Era do të fryjë juglindje e jugperëndim e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet. Gjatë kalimit të frontit era do të shtojë shpejtësinë e saj deri e fortë në brigjet detare duke sjellë dhe valëzim në dete të forcës deri 5 ballë.

Related Posts

Leave a comment