Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Doli nga pista dhe u përfshi nga flakët, mbi 40 të plagosur në bordin e avionit(Video)

-640-0-627cb7e70c31e

Një aeroplan me 122 persona në bord doli nga pista në Chongqing të Kinës dhe u përfshi nga flakët.

Në aeroplan ndodheshin 113 pasagjerë dhe 9 anëtarë të ekuipazhit. Më shumë se 40 persona u plagosën dhe u shtruan në spital, tha aeroporti.

Të gjithë  personat në bordin e fluturimit të Tibet Airlines TV9833 nga Chongqing në Nyingchi në Rajonin Autonom të Tibetit janë evakuuar, tha Administrata e Aviacionit Civil të Kinës.

Avioni shpërtheu në flakë pasi rrëshqiti nga pista në aeroportin Chongqing. Në momentin e shpërthimit, avioni nxorri tym të zi, ndërsa njerëzit vrapuan për të shpëtuar jetën e tyre.

Një ekip është dërguar në vendngjarje për të hetuar shkakun e zjarrit, i cili filloi pasi motori i aeroplanit u fërkua në tokë ndërsa ai doli nga pista.

Related Posts

Leave a comment