Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

-640-0-627c98717e3e4

Territori shqiptar është përfshirë nga masat ajrore të qëndrueshme, ku gjatë paradites do të kemi dominim të motit të kthjellët dhe kalime të pakta të vranësirave më të dukshme këto do të jenë në zonat malore.

Ndërsa në vijim parashikohet që vranësirat e pakta të bëhen më të dukshme, por nuk do të mund të sjellin reshje në vendin tonë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 7 gradë Celsius deri në 26 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Kthjellime dhe temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

Related Posts

Leave a comment