Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Temperatura përvëluese! Si parashikohet moti për ditën e sotme

-640-0-62b69bb9ceb41

Pjesa e parë e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet në ultësirën perëndimore, ndërsa në zonat malore pritet të ketë kalime të lehta vranësirash.

Sipas MeteoAlb, pjesa e dytë e ditës parashikohet të shfaqi vranësirat në territor, ku në zonat veriore vranësirat do të jenë më të dukshme. Mbrëmja përmirëson motin.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 15 gradë Celsius deri në 38 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor, duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Related Posts

Leave a comment