Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Del video/ Si u dhunua brutalisht biznesmeni grek në Mykonos, roli i shqiptarit

-640-0-319f19ed5982d3211d9d67e5d3be1112

Ky është momenti kur një person rreh brutalisht  biznesmenin grek në ishullin e Mykonos në Greqi.

Në ngjarje është përfshirë edhe një shqiptar i cili është arrestuar pak ditë më parë, pasi dysh het se ka ndihmuar autorin të arratisen nga vendi.

Kliko këtu për te pare videon

Sipas zougkla.gr 32-vjeçari me origjinë shqiptare është person i njohur për autoritete greke.

Ai i ka mohuar akuzat në polici, ndërsa mediat greke raportojnë se nga hetimet u gjet dhe u sekuestrua makina me të cilën largoi autorin 31-vjeçarari pasi dhunoi biznesmenin.

Pak ditë më parë, vetë hoteleri kishte folur për SKAI-n për sulmin që u bë ndaj tij duke thënë:  “U sulmova nga drejtuesi i makinës. Unë thjesht zbrita për të parë se çfarë kishte ndodhur.

Ai kishte veshur një kapele të zezë dhe në dorë kishte një levë. Ai kishte veshur doreza dhe një xhaketë të zezë. Rrahjet ishin të rënda dhe kishin për qëllim të më vrisnin. Fatmirësisht  u shfaqën dy fqinjë dhe më pas ai u tremb dhe u largua”.

Leave a comment