Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i motit për datën 15 korrik 2022

moti-696x399-1-e1623570731377
    

Zonat bregdetare dhe të ulëta gjatë paradites do të mbizotërohen nga moti i kthjellët, ndërsa vranësirat e lehta do të jenë të fokusuara në zonat malore.

Por në orët vijuese, vranësirat e paketa do të shfaqen pjesërisht edhe në zonat e ulëta. Bregdeti dhe pas mesdite do të dominohet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15 gradë celsius deri në 36 gradë celsius.

Related Posts

Leave a comment