Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

22 vjeçarja australiane aksidentohet në Himarë, dërgohet me urgjencë në spital

-640-0-1-1660500809

Një 22 vjeçare nga Australia, K.S, është dëmtuar aksidentalisht në Himarë në vendin e quajtur Gjiri i Filikurit. E reja ka kërkuar menjëherë ndihmë mjekësore dhe është dërguar me autoambulancë për në spitalin e Himarës.

Njoftimi i policisë:

Himarë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 17:45,  pas marrjes së një telefonate në sallën Operative Himarë, se një shtetase në vendin e quajtur “Gjiri i Filikurit”, ishte dëmtuar aksidentalisht, në plazhin ku ishte duke pushuar dhe kërkonte ndihmë mjekësore, shërbimet e Policisë Kufitare Himarë kanë kaluar menjëherë dhe kanë bërë të mundur dhënien e parë të ndihmës mjekësore si dhe transportin e shtetases australiane K. S., 22 vjeçe, në Portin e Himarës dhe më pas me autoambulancë për në spitalin e Himarës.

22-vjeçarja aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Related Posts

Leave a comment