Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Aksident në aksin Korçë-Pogradec, dëmtohet drejtuesi dhe djali i tij i mitur

auto_aksident-trafiku-730x4401660631192

Dy automjete tip “Volksëagen” me drejtues respektivë shtetasit G. B. dhe shtetasin L. M, janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në aksin Korçë-Pogradec, në afërsi të fshatit Leshnicë

Për pasojë janë dëmtuar drejtuesi, shtetasi G. B. dhe djali i tij i mitur pasagjer në mjet, të cilët u dërguan për mjekim në Spitalin e Pogradecit.

Me drejtuesin tjetër po kryen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Leave a comment