Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i motit, 22 gusht 2022

th

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bëri të ditur se sot vendi do të vijojë të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në orët e mesditës, të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit. Reshjet do të marrin karakter shtrëngatash, lokalisht rrebeshe me rrufe.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi 1-8 m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në  12-1 5m/s, duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-3 ballë.                    

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/33 Diell  re shi
Kukës 15/27 Diell re shi
Lezhë 23/32 Diell  re shi
Dibër 13/27 Diell re shi
Durrës 22/32 Diell  re shi
Tiranë 22/33 Diell  re shi
Elbasan 16/32 Diell re shi
Berat 19/32 Diell  re shi
Vlorë 20/32 Diell  re shi
Korçë 13/25 Diell  re shi
Gjirokastër 17/33 Diell  re shi
Sarandë 16/31 Diell  re

Related Posts

Leave a comment