Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

VIDEO/ Rama këndon “xhamadani vija vija” në Austri: Me shqipet në malet e Europës

-640-0-1661333156xramaaapng-920 (1)

Kryeministri Edi Rama ndodhet ne Austri ku do të marrë pjesë në “European Forum Alpbach”.

Në një video të publikuar në faqen e tij në Facebook, kreu i qeverisë shfaqet me të rinjtë nga Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e Veriut, të cilëve u kërkoi të këndojnë  së bashku këngën patriotike të shqiptarëve, “xhamadani vija vija”.

“Me shqipet në malet e Europës”, shkruan Rama.

Related Posts

Leave a comment