Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Vdekja tragjike e 7-vjeçares në Himarë/ Rama: Do ngrihet një Njësi Speciale Policore me emrin “JONADA”

Edi-rama-2-750x375

Kryeministri Edi Rama tha se vitin e ardhshëm do të jetë gati njësia speciale që do të quhet “Jonada”, emri i vogëlushes që u vra në Potam nga efektivi i policisë.

“I kam kërkuar ministrit  të krijojmë një njësi speciale policore që do e quajmë “Jonada” dhe vitin e ardhshëm të jetë aktive në monitorimin e plazheve nga uji  dhe ajri dhe me dron për të garantuar sigurinë e plotë për pushuesve.

Pa ju rënë në qafë për inerci të gjithë atyre që vizitojnë Shqipërinë përmes ujërave territorialë dhe nuk kanë arsye të shohin polic më sy përsa kohë nuk kërcënojnë asgjë”, tha Rama

Related Posts

Leave a comment