Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Mbretëresha Elizabeth ne gjendje jo te mire shëndetësore

-640-0-1662643471x220908080232-16-queen-elizabeth-lead-2021-exlarge-169-594

Mbretëresha Elizabeth nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Lajmin e bëri të ditur përmes një deklarate Pallati Mbretëror, duke njoftuar se ajo nën mbikëqyrjen mjekësore në Balmoral.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          “Mjekët e saj u “shqetësuan” për shëndetin e saj”, tha Buckingham Palace.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Ndërkohë, Princi Charles dhe William po udhëtojnë drejt Skocisë për të vizituar Mbretëreshën në mes të lajmeve për shëndetin e saj.

Ky lajm vjen pasi Mbretëresha, 96 vjeçe, u tërhoq nga një Këshill virtual Privy të mërkurën, me mjekët që e këshilluan atë të pushonte.

Related Posts

Leave a comment