Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Nuk po rinovon me Chelsea, Barcelona dhe PSG duan Kante

39d8d7b0-da2f-4c81-8378-98f62a100fd9

N’golo Kante përfundon kontratën e tij me Chelsea këtë verë dhe deri më tani vazhdimësia e tij në Londër nuk është e qartë.

Në këtë sezon ai ka mundur të luaj vetëm 3 ndeshje për shkak të dëmtimeve.

Duke parë situatën e 31-vjeçarit, PSG dhe Barcelona janë gati të hedhin grepat për një nënshkrim të mundshëm me francezin.

Nga ana tjetër Barcelona e sheh si një zëvendësues të Busquets, i cili pritet të lartohet në fund të këtij sezoni.

Related Posts

Leave a comment