Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i motit, 13 shtator 2022

moti-1-1068x641-1-850x450

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësira të pakta deri mesatare dhe kryesisht përgjatë relieveve kodrinore-malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 12-17 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/26 Diell
Kukës 13/23 Diell pak re
Lezhë 17/26 Diell
Dibër 13/26 Diell pak re
Durrës 17/31 Diell
Tiranë 20/28 Diell
Elbasan 20/29 Diell pak re
Berat 18/31 Diell pak re
Vlorë 18/28 Diell
Korcë 14/25 Diell pak re
Gjirokastër 15/31 Diell pak re
Sarandë 16/29 Diell

 

Related Posts

Leave a comment