Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Kurti jep detaje mbi “takimin urgjent” që zhvilloi me Ramën në Tirane

auto_kurti-2-2-1333x10001663155002

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka treguar arsyen e vizitës së tij në Tiranë, me homologun e tij shqiptar, Edi Rama

Ai tha se temë diskutimi kanë qenë sulmet kibernetike dhe energjia.

Takimi i djeshëm ka qenë drekë pune dhe shumë i mirë dhe i nevojshëm për shkak të temës. E para ka qenë siguria kibernetike dhe isha i interesuar që të marrë informata sidomos me veprimet e fundit atje”.

E dyta ka qenë sfidat e energjisë në muajt në vijim, ku e dini se KEK dhe KESh komunikojnë shumë mirë dhe e dini se gjatë verës kemi dhënë rrymë”.

Related Posts

Leave a comment