Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Milani mposht Dinamon e Ademit

9fc8be57-5b8f-49a7-a575-e7e09c0a5501

Milani ka shënuar fitoren e parë në Grupin E të Champions League në futboll.

“Rossonerët” shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Dinamos së Zabrebit, në kuadër të xhiros së dytë.

Dinamovitët nuk arritën befasinë e radhës, pas fitores senzacionale me 1:0 ndaj Chelseat, që ishte zhvilluar në “Maksimir”.

Kapiteni Arijan Ademi, u paraqit titullar për Dinamon.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Për Milanin shënuan Giroud (45′-nga penalltia), Saelemaekers (47′), Pobega (77′) dhe për Dinamon Orshiç (56′).

Milani kryeson me 4 pikë duke lënë pas Dinamon me 3 sosh.

Related Posts

Leave a comment