Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Këshilltari i PSG-së shpjegon arsyen pse Dembele nuk u transferua në “Parc des Princes”

auto_9991663540921

PSG ishte një nga destinacionet e mundshme të Ousmane Dembélésë në momentin kur vazhdimësia e tij në “Camp Nou” ishte vënë në diskutim serioz. Sulmuesi francez, gjithsesi, në fund vendosi të rinovonte kontratën, por nga Parisi kanë shpjeguar arsyet që i shtynë të mos nënshkruanin me anësorin.

Luis Campo, këshilltar i PSG-së, ka argumentuar në një deklaratë për RMC Sport, pse interesi nuk u materializua. “Më pëlqen shumë Ousmane Dembélé.

Ai është një lojtar shumë i mirë, por ne nuk e kemi marrë sepse ai luan në krah dhe ne luajmë pa një anësor. Kur ndërton një ekip, duhet të sigurohesh që lojtarët të përshtaten të gjithë me mënyrën e lojës,” ka komentuar drejtuesi i gjigantëve francezë.

Këmbëngulja e Xavi për francezin ishte, nga ana tjetër, vendimtare për vazhdimësinë e tij te Barcelona.

Related Posts

Leave a comment