Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Shuma e jashtëzakonshme që Ronaldo fiton për një postim në Instagram

0_GettyImages-1421030506-750x375

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më me ndikim në Instagram duke lënë pas Lionel Messi, Neymar dhe Kylian Mbappe.

37-vjeccari portugez fiton mesatarisht mbi 3 milionë paund për çdo postim, shkruan gazeta e njohur sportive Marca.

Sulmuesi numëron 480 milionë ndjekës në Instagram dhe rregullisht poston foto nga ndeshjet dhe stërvitja si dhe reklama promovuese.

Pas tij vjen Lionel Messi me 360 milionë ndjekës, ku profile I tij ka pësuar një rritje të ndjekësve me 38% përgjatë 12 muajve. Argjentinasi I PSG fiton 2 milionë paundë për çdo postim. Podiumi vijon me Neymar, Mbappe dhe Vinicius Junior.

Pavarësisht se Benzema ka më tepër ndjekës se braziliani, sërish ky I fundit fiton 170 mijë paundë më tepër për çdo postim. Dhjetëshja përmbyllet me Dybala, Kante, Pogba dhe Ramos.

Related Posts

Leave a comment