Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bomba e Artan Hoxhës: Ky është politikani shqiptar që financohej nga Ervis Martinaj

artan-hoxha-1

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një delaratë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ka qenë duke folur për të shumëkërkuarin e drejtësisë, Ervis Martinaj.

Hoxha tha në emisionin “Pressing” se Martinaj ka qenë mbështetës dhe financues i Partisë Demokratike në fushatën e fundit elektorale, kohë kur PD drejtohej nga Lulzim Basha.

“Martinaj ka qenë mbështetës, financues i Partisë Demokratike. Edhe në fushatën e fundit ka qenë financues i fuqishëm i Partisë Demokratike”, theksoi gazetari.

Related Posts

Leave a comment