Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Përfshihet nga flakët shtëpia në Patos, zjarrfikësit kërkojnë përforcime

patosi-752x440-1-750x375

Një tjetër zjarr i madh ka përfshirë Patosin. Flakët kanë përfshirë një banesë 2-katëshe në lagjen ’29 marsi’.

Zjarri ka rënë fillimisht në katin e sipërm të banesës ndërsa flakët e kanë përfshirë dhe po digjet totalisht. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Zjarri në banesë dhe flakët në kodrat e Margëlliçi njëkohësisht kanë vështirësuar punën e tyre ndërsa janë kërkuar përforcime nga Berati e Mallakastra.

Në terren po punojnë forcat zjarrfikëse të Patosit, Fierit, Roskovecit dhe Albetrolit.

Related Posts

Leave a comment