Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Trajneri i Belgjikës: Hazardit i mungojnë minutat, por jo mentaliteti

-1200-630-61e65c83ad5bf

Trajneri i Belgjikës, spanjolli Roberto Martinez, pranoi sot se kapiteni i Djajve të Kuq, Eden Hazard, shijon pak minuta me Real Madridin, por siguroi se ka “një mentalitet shumë të mirë”.

“Ai nuk ka humbur asnjë seancë stërvitore dhe ka shumë punë për të bërë në hije. Ka mungesa e minutave , por ai ka një mentalitet shumë të mirë dhe është super entuziast,” tha trajneri i Djajve të Kuq në një konferencë për shtyp në prag të ndeshjes së Ligës së Kombeve të Belgjikës kundër Uellsit.

Martinez shmangu spekulimet për mënyrën se si do të performojë Hazard me kombëtaren dhe për minutat që do të luajë.

“Ne e kemi ndeshjen nesër dhe të shohim si do të jetë ai me kombëtaren”, tha trajneri.

Related Posts

Leave a comment