Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Ilir Meta: Kam dosje të Edi Ramës, do i nxjerr në kohën e duhur! Me mua do kenë probleme këta

-640-0-b37581c2b1b5f272413c4dc5198a61bf

Ilir Meta tha se ai ka në zotërim fakte dhe dosje kundër kryeministrit Edi Rama.

Meta deklaroi se po pret kohën e duhur për t’i nxjerrë.

“E kam gjithnjë në kohën e duhur. Ai, Edi Rama, kujton se do i fshihet përgjegjësive duke shpikur këto”, tha Meta.

Meta, që ka kallëzuar në SPAK anëtarët e Autoritetit të Dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, thotë se betejën e ka të fituar, pasi figura e tij është e pastër.

“Manipulim i hapur. Atë e kam pasur shok klase, që tjonë se e kam spiunuar. Ata e dinë kush është I.M., e kanë atje. Si mundet autoriteti me një e-mail anonim të mblidhet për një ditë të marrë 7 vendime.

Vetë e kanë bërë ligjin këta. Pse e shkelin ligjin këta. Me mua do kenë probleme të mëdha”, u shpreh ai.

Related Posts

Leave a comment