Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Emri+FOTO/ Pjesë e bandës së ‘Eskos’, ja kush është shqiptari i arrestuar në Greqi

esk-1-750x375

Presoni që shihni në foto është një tjetër shqiptar i arrestuar sot si pjesë e grupit kriminal të Eskos. Bëhet fjalë për shtetasin Ermir Meta nga Çorovda.

31-vjeçari ish-i dënuar i të ashtuquajturës “Banda me Kallashnikov” doli në media më 1 tetor ku shfajësoi veten duke thënë se nuk kishte lidhje me këtë bandë që u shkatërrua në Greqi, ndërsa vepronte dhe në universitetin Politeknik të Athinës.

Banda e Kampusit kryente grabitje me mizori të veçantë dhe trafikonte drogë, ndërsa anëtarët e saj akuzohen dhe për grabitje që kishin ndodhur më herët.

Emri+FOTO/ Pjesë e bandës së ‘Eskos’, ja kush është shqiptari i arrestuar sot në Greqi

Related Posts

Leave a comment