Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Bayerni favorit për yllin e Leverkusenit

florian-wirtz-bayer-04-1609326815-53761

Bayern Munich po e kryeson garën për yllin e Bayer Leverkusenit, Florian Wirtz.

Wirtz konsiderohet një tjetër talent i madh gjerman, dhe tashmë krahasohet me dyshen e Leverkusenit, Julian Brandt dhe Kai Havertz.

Sipas “El Nacional”, ‘Bavarezët’ janë favorit për transferimin e Wirtz.

Lojtari kërkohet edhe nga gjiganti spanjoll, Real Madrid, por siç raportohet, Bayern Munich është më afër yllit te Leverkusenit.

Related Posts

Leave a comment