Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi për ditën e sotme, 14 tetor 2022

horoskopi (16)

Dashi

Kur thonë se “nuk mund t’i mësosh një qeni të vjetër truket e reja”, me siguri mendon se po flasin për ty. Dikush ka të ngjarë të përpiqet t’ju mësojë një truk të ri sot, por ai ose ajo mund të mos jetë shumë i suksesshëm. Përpiquni të mbani një mendje të hapur.

Demi
Dikush me një vullnet dhe një bindje aq të fortë sa e juaja po ju pengon dhe jua bën të vështirë të ecni përpara. Ndoshta duhet ta merrni për zemër atë që thotë ky person në vend që ta bllokoni automatikisht që të hyjë në psikikën tuaj.

Binjakët
Plani i shkëlqyeshëm që keni krijuar gjatë fundjavës dhe që shpresonit të zbatonit këtë mëngjes është rrëzuar nga ngjarje të papritura që thjesht nuk i kishit marrë në konsideratë. Mos e fajësoni veten. Këto ngjarje erdhën në mënyrë të papritur.

Gaforrja
Ka të ngjarë që horizontet tuaja personale dhe krijuese po zgjerohen. Ju mund të njiheni me njerëz që dëshmojnë se janë kontakte të vlefshme, si dhe miq të rinj. Marrëdhëniet tuaja të dashurisë po shkojnë mirë. Ndjenja juaj e re e entuziazmit dhe vetëbesimit sigurisht që nuk dëmton!

Luani
Nëse keni menduar të bëni më shumë ndaj të dashurit tuaj, atëherë kjo mund të jetë një ditë e shkëlqyer për ta bërë publike njoftimin. Është gjithashtu një kohë kur të tjerët do të duan të bashkohen në festë dhe t’ju urojnë, prandaj sigurohuni që ta ndani atë me të gjithë.

Virgjëresha

Nëse keni kërkuar romancë dhe kohët e fundit keni takuar dikë që duket se i përshtatet fatit, atëherë përdorni shtrirjen e favorshme planetare të ditës për të thelluar marrëdhënien tuaj. Është një kohë e mirë për të dalë me dikë ku mund të flisni për të gjitha gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju

Peshorja
Pavarësisht nëse jeni gati për të hyrë në një lidhje, ose thjesht për të lënë një të tillë, aspekti planetar i ditës tregon se kjo është një kohë e mirë për të diskutuar për çdo çështje të rëndësishme. Është gjithashtu një kohë pozitive për të komunikuar nëse jeni ende në kërkim të romancës së shekullit.

Akrepi
Kjo mund të jetë një kohë kur ju mendoni se nuk është e drejtë që ju të vendoseni përsëri në një marrëdhënie të qëndrueshme me dikë, pasi keni qenë thellësisht i përfshirë për një kohë të gjatë. Konfigurimi astral tregon që të paktën sot, ju jeni më se të lumtur të flirtoni nga agimi deri në muzg dhe të shijoni plotësisht gjithë vëmendjen që merrni gjatë procesit.

Shigjetari
Nëse ju dhe personi juaj i dashur keni nevojë për ndonjë justifikim për t’u argëtuar, atëherë dita e bukur në vijim ofron mundësinë e përsosur për të pasur një aventurë. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mirë dhe gjithashtu do të forconi lidhjen tuaj intime.

Bricjapi
Kjo është një ditë e shkëlqyer për marrëdhënie, por jo veçanërisht premtuese në rrugën e pasionit. Romanca është plotësisht e mundur, dhe nëse takoni dikë të veçantë, ai mund të thotë gjërat më të mrekullueshme që ju bëjnë të ndiheni kaq mirë,

Ujori
Ju jeni automatikisht skeptik ndaj një ideje të re që bie mbi tavolinën tuaj ose që ju paraqitet në një takim. Instinkti juaj i parë është të refuzoni planin pa e parë as nga afër. Mos nxitoni të gjykoni. Aty ka gjëra të rëndësishme për t’I vlerësuar.

Peshqit
Ndërsa java e punës fillon, do të zbuloni se ritmi është i shpejtë dhe i furishëm – ashtu siç ju pëlqen. Ky është lloji i mjedisit në të cilin ju lulëzoni, kështu që përfitoni nga energjia që po qarkullon. Përpiquni të shmangni kafeinën e tepërt.

Related Posts

Leave a comment