Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i motit, 17 tetor 2022

moti-5-

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe rritje të temperaturave në vlerat e mesditës falë masave ajrore më të ngrohta më origjinë perëndimore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim me shpejtësi mesatare në bregdet shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

Related Posts

Leave a comment