Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Horoskopi për ditën e sotme, 1 dhjetor 2022

horoskop-1 (3)

Dashi

Duket se ndjeshmëria juaj është në kundërshtim të lehtë me veprimet tuaja. Ju vazhdoni të bëni lëvizjet dhe të bëni atë që keni planifikuar të bëni, por duket sikur zemra juaj nuk është më në të. Mos pyesni veten pse.

Demi

Ju mund të keni shpenzuar ose kursyer shumë para. Është e qartë se një ribalancim është i nevojshëm nëse doni të gjeni kënaqësi dhe jo zhgënjim të përjetshëm. Eshtë në trupin tuaj ku në fund do të gjeni ekuilibrin tuaj.

Binjaket

Ju jeni duke pritur për momentin për të hyrë në aventura të reja me energji të përtërirë. Dijeni se momenti pothuajse ka ardhur! Tani keni strategjinë, objektivin dhe mjetet në dispozicionin tuaj për të pasur sukses. Mbetet edhe pak punë.

Gaforrja

Nëse e gjeni veten të lodhur dhe nervoz tani, duhet ta dini se kjo është normale. Dëshironi të vazhdoni me të njëjtin ritëm? Kini kujdes që ambiciet tuaja të mos ju çojnë në rraskapitje fizike. Nëse sëmureni, do të jeni edhe më të frustruar.

 

Luani

 

Ky do të jetë një moment i mirë për të kërkuar diçka tjetër. Ju duhet të takoni disa njerëz, të udhëtoni, të shkoni në teatër dhe të pastroni mendimet. Kjo nuk është kurrë e lehtë për ju, por mos hezitoni. Do të kuptoni më pas se ishte gjëja më e mirë për ju.

Virgjeresha

Ky është momenti i duhur për t’u shkëputur nga marrëdhëniet që nuk kanë më kuptim. Kjo nuk do të jetë e lehtë, por duhet. Në jetën tuaj profesionale dhe private, jeni shumë hezitues për të dalë nga situatat apo detyrimet e pakëndshme.

Peshorja

U ngrite si një plumb pak ditë më parë, duke bërë përparim të madh në një kohë të shkurtër. Por tani po përballeni me dyshime që po minojnë të gjithë energjinë tuaj. Duke reflektuar mbi ngjarjet e ditëve të fundit, është e qartë se keni qenë disi të pamatur.

Akrepi

Ka disa gjasa që mendimet për jetën tuaj të dashurisë do t’ju ndjekin sot. Ndoshta ju jeni të intriguar nga ideja për të eksploruar disa fusha të marrëdhënies suaj që mbeten sekrete, por nuk jeni të sigurt se si t’ia komunikoni këtë bashkëshortit tuaj.

Shigjetari

Sot më shumë se kurrë do të dëshironi të shpëtoni nga rutina e përditshme. Jeni të etur për pamje dhe tinguj të rinj, fytyra dhe vende të reja. Megjithatë, ju jeni të vetëdijshëm se ju duhet të mashtroni dëshirat tuaja me detyrimet tuaja profesionale ose shtëpiake.

Bricjapi

Më në fund, ju jeni në përmirësim. Sëmundjet e vogla që ju kanë lodhur kohët e fundit kanë filluar të zhduken dhe ju jeni gati të rifitoni të gjithë energjinë tuaj fizike. Megjithatë, nëse e teproni, nivelet tuaja të energjisë ka të ngjarë të bien përsëri.

Ujori

Ndihesh pak i mërzitur sot? Është e mundur, duke marrë parasysh të gjitha trazirat emocionale që keni kaluar kohët e fundit. Duhet kohë për t’u rikuperuar nga ato stuhi. Jepini vetes një pushim sot. Merrni pak kohë për pushim dhe rikuperim.

Peshqit

Ka disa gjasa që gjendja shpirtërore në shtëpi të jetë e mbushur me tension. Keni guxuar të shprehni ndonjë mendim intelektual të kundërt? Në çdo rast, duket se vetëbesimi juaj është më i fortë se zakonisht tani. Vazhdoni dhe shprehni çdo ankesë ose mendim që mund të keni mbajtur për vete.

Related Posts

Leave a comment