Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Parashikimi i motit për datën 27 dhjetor 2022

640-0-1660245701xmoti-926

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta dhe mjegull në verilindje dhe juglindje.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 3/14°C
Zona e ulët 2/21°C
Zona bregdetare 8/121°C

Related Posts

Leave a comment