Abuzimi me tenderin e uniformave/ Apeli i GJKKO vendos për 9 zyrtarët e Ministrisë

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi masat për 9 zyrtarët e arrestuar të Ministrisë së Brendshme për abuzimin me tenderin e uniformave të Policisë.

Shkalla e parë kishte dhënë “arrest me burg” për 9 zyrtarë dhe “arrest shtëpie” vetem për Anisa Bogdanin.

Është lënë në burg Edlira Naqellari, Kreshnik Bejkaj, Flutura Çekrezi, Ani Omuri, Mariglen Buzali, Klevis Hasani, Fatmir Demneri dhe Gëzim Mingaj. Me “arrest shtëpie” është lënë Anisa Bogdani.uniforma

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen + 19 =