Bllokimi i aeroportit nga greva kontrollorëve, ushtria dhe FNSH zbarkojnë në Rinas

FNSH-ja dhe ushtria kanë mbërritur në aeroportin e Rinasit, ku greva e kontrollorëve ka ccuar në bllokimin e fluturimeve në aeroportin e Rinasit.

60 kontrollorë të Albkontroll janë në grevë që nga mbrëmja e djershme për shkak të pushimit nga puna të 5 prej tyre në mënyrë të papritur si dhe për reduktimin e pagave me 70%.

Ditën e sotme, Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku paralajmëroi se do të merren masa kundër kontrollorëve nëse nuk i japin fund grevës, e cila cënon sigurinë kombëtare, sipas ministres.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15 + seventeen =