Çudira shqiptare: “Rakia vret koronavirusin”/ Reagon zyrtari i OKB-së

Kordinatori i Kombeve të Bashkuara në Shqipëri Brian J. Williams bëri sot një apel që qytetarët të ndjekin udhëzimet e ekspertëve, OBSH dhe ministrisë së Shëndetësisë, që është në kontakt çdo ditë me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe jo tua venë veshin thashethemeve të çmendura se si mund të ndihmojë rakia me koronavirusin.

Për Euronews Albania ai tha:

Në fakt Covid-19 është ende një sëmundje e re, ka ende gjëra që i dimë për të, dimë se është serioze, që transmetohet shumë lehtë, dime pak se si të mbrohemi por ka ende shumë gjëa të tjera që nuk i dimë. OBSH është institucioni që është në pozitën më të mirë për ta vëzhguar, po mëson gjithçka që mundin nga gjithcka që dihet në planet. Po mbajnë kontakte me çdo qevri në botë. Ata janë në kontakt me qeverinë këtu, janë në kontat me ministrëin eshëndetit, është e rëndësishmne që njerizt të mos ua venë veshin thashethemeve të çmendura se si mund të ndihmojë rakia apo ide të  tjera se si të mbrohen.

M.C

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + thirteen =