Edi Rama takohet me Avdullah Hotin dhe Vjosa Osmanin, çfarë ka në plan të bëjë kryeministri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shkuar ditën e sotme për një vizitë në Kosovë dhe po takohet më të gjithë drejtuesit politik.

Arsyeja e vizitës se Ramës në Kosovë është propozim-aktakuza e Prokurorisë Speciale ndaj dy liderëve të UÇK-së, presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli.

Me ceremoni shtetërore dhe tepih të kuq, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim kryeministrin Edi Rama.

Pas takimit që kishte me Vjosa Osmanin, Rama është në një takim me homologun Avdullah Hoti.

Më pas ai pritet që të takohet me Isa Mustafën dhe Albin Kuritin.

Në kuadër të vizitës në Kosovë, kryeministri Rama sonte do të takohet edhe me presidentin Hashim Thaçi.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + eighteen =