Greqia s’hap kufirin me Shqipërinë, por rrit kuotën e personave që mund të kalojnë brenda ditës

Greqia ka njoftuar lehtësimin e masave të rregullave në pikën kufitare me Shqipërinë.

Duke nisur që nga data 15 qershor, numri i shtetasve shqiptarë që do të hyjnë drejt territorit grek do të shkojë deri në 1500 persona.

Autoritetet greke pak ditë më parë shtynë vendimin për hapjen e kufirit me Shqipërinë, deri më 14 qershor, duke lejuar kalimin e vetëm të 400 personave në pikën kufitare të Kakavijës dhe 400 personave në doganën e Kapshticës.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × five =