Pandemia nuk i ndal britanikët, ja si do të zhvillohen koncertet verore këtë vit

Muzika live do të rikthehet në Mbretërinë e Bashkuar këtë verë pasi firma më e madhe botërore e koncerteve planifikon të mbajë koncerte të distancuara shoqërore, mëson The Sun.

Gjigandi i eventeve “Live Nation” sot po zbulon SE një seri ngjarjesh të stilit festiv në Britani do të organizohen.

Fansat e muzikës do të jenë në gjendje të marrin pjesë me vetura në vendet e krijuara posaçërisht për të parë një mori shfaqjesh midis korrikut dhe shtatorit.

Shfaqjet do të jenë koncertet e para live pasi rregullat e bllokimit hynë në fuqi gjatë muajit mars – dhe do të ofrojnë një nxitje të nevojshme në mënyrë të dëshpëruar për industrinë, e cila mbështet mijëra punëtorë.

Ky vendim shënon gjithashtu një hap të ri të madh në përpjekjen e Britanisë për të kërcyer ekonomikisht nga kriza COVID-19, së bashku me një shkëlqim të mirëpritur të eksitimit për fansat e dëshpëruar që duan të shohin këngëtarët e tyre të preferuar të performojnë përsëri.

Mediumi britanik “The Sun” ka zbuluar detaje se si fansat e muzikës mund të blejnë bileta të cilat do t’u lejojnë atyre të marrin pjesë në koncert me veturat e tyre, para se të parkojnë në hapësirën e tyre të sigurt nga ku ata mund të shijojnë koncertin./Arberianews.net

M.C

Një mori këngëtarësh të zhanrit pop, përfshirë emrat e njohur si: Rita Ora, Little Mix dhe Jess Glynne, janë në diskutime për t’u bashkuar me formacionin veror të këtyre koncerteve që do të mbahen në këtë formë.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 3 =