Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Përleshje të dhunshme mes ultrasve të Napolit në stadiumin e Leicester (VIDEO)

-640-0-614440754abe7 (1)

Ultrasat e Napolit u përleshën dhunshëm me policinë brenda stadiumit të Leicester pasi skuadrat luajtën në një barazim emocionues 2-2 në ndeshjen e tyre në Europa League.

‘Dhelprat’ po e udhëhiqnin lojën me dy gola kur Napoli nuk i ndali sulmet për të kërkuar një pikë në minutat e fundit falë gjuajtjes nga sulmuesi Victor Osimhen.

‘Temperaturat’ u ndezën në fushë në një përfundim të tensionuar që e pa Wilfred Ndidi të përjashtohej nga krahu i Brendan Rodgers.

Tensionet u përshkallëzuan midis dy grupeve të tifozëve dhe shpërthyen në mënyrë dramatike pas bilbilit të fundit.