Përplasjen në zyrat e FRD, vëzhguesit e ODHIR takohen me Sali Shehun, zbulohet për çfarë diskutuan

Përfaqësues të misionit të vëzhguesve të ODIHR për zgjedhjet parlametare të 25 Prillit janë takuar këtë të mërkurë me kreun e Frymës së Re Demokratike, Sali Shehun.

Burimet për ‘Faxweb’ bëjnë me dije se takimi është bërë në selinë e kësaj forcë politike, ku prej një muaji është ndërprerë energjia elektrike.

Këshilltari politik i vëzhguesve të ODIHR-it është njohur me problematikat dhe situatën e ndodhur në zyrat e FRD-së një muaj më parë. Bëhet me dije se temë diskutimi kanë qenë zgjedhjet.

“Klima e tensionit me presion i pushtetit në kundërshtim me parimet e ODIHR dhe OSBE për zgjedhje të lira, ndërsa detyrë e qeverisë është të krijojë kushtet minimale për zgjedhje. Zgjedhjet e lira kushti themelor për integrimin në Europë.”, mësohet të ketë thënë ODIHR në takim.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 4 =