Rrebeshe shiu në disa zona, mësoni si do të jetë moti sot

Deri në mesditë vendi ynë do të jetë në dominimin e vranësirave të shumta të cilat do të gjenerojnē reshje të pakta shiu në ekstremin Jugor, ku në ndonjë zonë të izoluar do të ketë dhe rrebeshe.

Gjatë orëve vijuese pritet të ketë nderprerje të reshjeve dhe përmirësim gradual të motit në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C. Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi Verior duke sjell në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × 1 =