Rritet frikshëm numri i të infektuarve në Gjermani nga Covid-19, pacientët mbushin repartet e kujdesit intensiv

Zëdhënësi i kancelares gjermane Ulrike Demmer, njoftoi me anë të një deklarate ditën e sotme rritjen e shpejtë të numrit të pacientëve të shtruar në spital nën kujdesin intensiv nga Covid-19.

Ulrike, u shpreh pro deshirës për një bllokim të shkurtër në një konferencë për shtyp të mbajtur në Berlin.

Në deklaratën e dhënë prej tij, ai theksoi se ditën e djeshme , nga ministri i Shëndetësisë  u shpjegua numri i pancientëve në terapi intensive, e cila u rrit me 5 % vetëm në një ditë të vetme .

Ai shtoi se e gjithë kjo situatë ka të ngjarë ta vendosë sistemin shëndetësor ne një presion të madh. Ndër tyre po bëhen bisedime te rëndësishme për hapat dhe sidomos për masat e nevojshme, qe i takojnë një bllokimi të ri në vend.

Shpërndaje:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + three =