Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Mjeku kroat jep detaje nga aksidenti tragjik i autobusit kosovar: 45 persona janë në spital, ja sa prej tyre janë në gjendje të rëndë!

1627204215_drejtorui-780x405

Të paktën 10 persona raportohet të kenë vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e së dielës në Kroaci. Media kroate index.hr ka bërë të ditur se 45 persona janë pranuar në spital pasi kanë mbetur të plagosur në aksident.

Drejtori i spitalit, Josip Samardžić, ka thënë se 45 persona janë pranuar në spital që nga mëngjesi, të cilët kishin kërkuar ndihmë mjekësore pas një aksidenti të rëndë në autostradë afër Slavonski Brod.

Ndërsa, tetë prej tyre janë plagosur rëndë. Këtë mëngjes rreth orës 06:20 në autostradën afër Slavonski Brod, pranë stendave të taksave në korsinë jugore, një autobus me targa të Kosovës ka dal nga rruga, si pasojë 10 persona kanë vdekur.

Njëri nga udhëheqësit e policisë në vendin e ngjarjes ka rrëfyer për rastin, të cilin e ka vlerësuar nga më të rëndat deri tani.

“Unë kam qenë në shumë aksidente, por ky është me të vërtetë i rëndë dhe mendoj se është ndër aksidentet më të rënda që kam parë. Autobusi ishte plot, por nuk mund të them nëse kishte fëmijë mes të vdekurve ose të plagosurve. Sipas udhëtarëve, kishte mbi 60 persona në autobus”, tha Galic.

Leave a comment