Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Ulje e lehtë temperaturash, java nis me mot më të freskët

moti-1

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 19°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 25°C në 38°C dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 39°C. Era do të fryjë në drejtim Perëndimor – Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm dhe të nxehtë. Temperaturat do të pësojnë një rëniee të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 20°C në 35°C dhe në zonat e ulëta nga 22°C në 37°C.

Leave a comment