Uzina Dinamo, Rruga Memo Meto, Tiranë

Ishin në makinë me Aldi Ramën kur u vra nënkomisari, Apeli merr vendimin për shokët e tij

auto_Aldi_Rama11632894134-752x440

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka lënë në burg pa afat dy të rinjtë, Kristian Sheri dhe Armando Marku, të cilët ndodheshin në makinë me Aldi Ramën në momentin kur ai qëlloi me armë zjarri nënkomisarin Saimir Hoxha.

Të rinjtë kanë kërkuar një masë më të butë, kërkesë e cila u refuzua.

Aldi Rama vrau një muaj më parë efektivin Saimir Hoxha, pasi ky i fundit së bashku me disa kolegë ndaluan për kontroll makinën e të riut, ky i fundit u kundërpërgjigj duke e qëlluar për vdekje.

Pas disa orësh kërkime, 21-vjeçari i dha fund jetës duke u vetëvrarë.

Leave a comment